| | | |
| Security | Change | # Units | Value (Rm) | % Fund | # Units | Value (Rm) | % Fund |
| Cash on call | 0 | 0 | 0.38 | 0.92 | 0 | 2.26 | 4.30 |
| Cash on call Total | 0 | 0 | 0.38 | 0.92 | 0 | 2.26 | 4.30 |
| United Kingdom - Currency | 0 | 0 | 0.00 | 0.00 | 0 | 0.00 | 0.00 |
| USA - Currency | 0 | 0 | 0.01 | 0.02 | 0 | 0.01 | 0.01 |
| For Currency Total | 0 | 0 | 0.01 | 0.02 | 0 | 0.01 | 0.02 |
| Grit Real Estate Income Group Ltd. | -250,000 | 0 | 0.00 | 0.00 | 250,000 | 0.35 | 0.66 |
| Real Estate Investment & Services Total | -250,000 | 0 | 0.00 | 0.00 | 250,000 | 0.35 | 0.66 |
| Fortress Real Estate Investments Ltd. | 78,165 | 120,165 | 2.76 | 6.73 | 42,000 | 1.00 | 1.91 |
| NEPI Rockcastle NV | -2,386 | 10,114 | 1.38 | 3.36 | 12,500 | 1.82 | 3.47 |
| Real Estate Investment and Services Total | 75,779 | 130,279 | 4.14 | 10.09 | 54,500 | 2.83 | 5.38 |
| Burstone Group Ltd. | 26,138 | 151,138 | 1.36 | 3.31 | 125,000 | 1.14 | 2.18 |
| Delta Property Fund Ltd. | -115,604 | 489,988 | 0.16 | 0.38 | 605,592 | 0.24 | 0.45 |
| Dipula Properties Ltd. | -115,007 | 487,460 | 3.21 | 7.82 | 602,467 | 4.06 | 7.73 |
| Emira Property Fund Ltd. | -54,839 | 232,438 | 3.13 | 7.64 | 287,277 | 3.90 | 7.44 |
| Equites Property Fund Ltd. | -9,356 | 160,617 | 2.65 | 6.47 | 169,973 | 3.12 | 5.94 |
| Fairvest Ltd. | -148,897 | 631,103 | 4.03 | 9.82 | 780,000 | 5.60 | 10.67 |
| Growthpoint Properties Ltd. | 31,484 | 256,829 | 4.13 | 10.06 | 225,345 | 3.87 | 7.37 |
| Octodec Investments Ltd. | -126,220 | 115,906 | 1.78 | 4.34 | 242,126 | 3.59 | 6.84 |
| Redefine Properties Ltd. | -187,076 | 792,924 | 4.66 | 11.37 | 980,000 | 5.88 | 11.20 |
| Resilient REIT Ltd. | -8,555 | 36,259 | 2.84 | 6.93 | 44,814 | 3.59 | 6.83 |
| SA Corporate Real Estate Ltd. | -16,734 | 699,548 | 2.23 | 5.44 | 716,282 | 2.58 | 4.91 |
| Spear REIT Ltd. | -125,689 | 139,848 | 1.70 | 4.14 | 265,537 | 3.14 | 5.97 |
| Stor-Age Property REIT Ltd. | -22,144 | 93,856 | 1.56 | 3.80 | 116,000 | 2.08 | 3.96 |
| Vukile Property Fund Ltd. | -32,643 | 138,357 | 3.05 | 7.44 | 171,000 | 4.28 | 8.14 |
| Real Estate Investment Trusts Total | -905,142 | 4,426,271 | 36.48 | 88.97 | 5,331,413 | 47.06 | 89.64 |
| Portfolio Total | -1,079,363 | 4,556,550 | 41.01 | 100.00 | 5,635,913 | 52.50 | 100.00 |