| | | |
| Security | Change | # Units | Value (Rm) | % Fund | # Units | Value (Rm) | % Fund |
| Cash on call | 0 | 0 | 11.25 | 0.32 | 0 | 57.69 | 1.53 |
| Cash on call Total | 0 | 0 | 11.25 | 0.32 | 0 | 57.69 | 1.53 |
| 1NVEST SA Property ETF | 216,428 | 682,362 | 31.25 | 0.89 | 465,934 | 23.23 | 0.62 |
| Exchange Traded Funds Total | 216,428 | 682,362 | 31.25 | 0.89 | 465,934 | 23.23 | 0.62 |
| Hammerson Plc | 608,798 | 608,798 | 41.82 | 1.20 | 0 | 0.00 | 0.00 |
| Foreign Property Total | 608,798 | 608,798 | 41.82 | 1.20 | 0 | 0.00 | 0.00 |
| Equity | 0 | 0 | 19.37 | 0.55 | 0 | 0.00 | 0.00 |
| Unit Trusts - Equity | 0 | 0 | 0.00 | 0.00 | 0 | 16.85 | 0.45 |
| General Equity Total | 0 | 0 | 19.37 | 0.55 | 0 | 16.85 | 0.45 |
| Stanlib Inst Money Market - B4 | 160 | 8,952 | 0.01 | 0.00 | 8,792 | 0.01 | 0.00 |
| Money Market Total | 160 | 8,952 | 0.01 | 0.00 | 8,792 | 0.01 | 0.00 |
| Fortress Real Estate Investments Ltd. | -1,473,733 | 12,542,860 | 288.10 | 8.24 | 14,016,593 | 335.00 | 8.91 |
| Lighthouse Properties plc | -101,825 | 11,505,518 | 88.80 | 2.54 | 11,607,343 | 98.08 | 2.61 |
| MAS plc | 241,676 | 5,208,038 | 99.94 | 2.86 | 4,966,362 | 112.19 | 2.98 |
| NEPI Rockcastle NV | 153,686 | 3,473,183 | 490.42 | 14.02 | 3,319,497 | 484.15 | 12.87 |
| Real Estate Investment and Services Total | -1,180,196 | 32,729,599 | 967.26 | 27.66 | 33,909,795 | 1,029.42 | 27.36 |
| Attacq Ltd. | -431,367 | 9,514,652 | 155.18 | 4.44 | 9,946,019 | 162.12 | 4.31 |
| Emira Property Fund Ltd. | 609,501 | 5,344,248 | 72.04 | 2.06 | 4,734,747 | 64.35 | 1.71 |
| Equites Property Fund Ltd. | -100,918 | 8,350,095 | 137.86 | 3.94 | 8,451,013 | 155.08 | 4.12 |
| Fairvest Ltd. | 3,814,489 | 21,883,432 | 139.62 | 3.99 | 18,068,943 | 129.74 | 3.45 |
| Growthpoint Properties Ltd. | -462,390 | 31,581,782 | 507.52 | 14.51 | 32,044,172 | 549.88 | 14.62 |
| Hammerson plc | -429,014 | 0 | 0.00 | 0.00 | 429,014 | 31.34 | 0.83 |
| Hyprop Investments Ltd. | -81,209 | 4,295,828 | 228.71 | 6.54 | 4,377,037 | 249.58 | 6.63 |
| Primary Health Properties plc | -119,351 | 659,669 | 13.88 | 0.40 | 779,020 | 16.91 | 0.45 |
| Redefine Properties Ltd. | -2,203,967 | 70,513,285 | 414.62 | 11.85 | 72,717,252 | 436.30 | 11.60 |
| Resilient REIT Ltd. | -259,622 | 2,676,066 | 209.83 | 6.00 | 2,935,688 | 234.86 | 6.24 |
| SA Corporate Real Estate Ltd. | -5,538,888 | 16,111,707 | 51.40 | 1.47 | 21,650,595 | 77.94 | 2.07 |
| Shaftesbury Capital plc | 181,484 | 992,928 | 28.86 | 0.83 | 811,444 | 26.23 | 0.70 |
| Sirius Real Estate Ltd. | 312,553 | 2,872,646 | 60.67 | 1.73 | 2,560,093 | 57.63 | 1.53 |
| Stor-Age Property REIT Ltd. | -31,859 | 4,146,896 | 68.80 | 1.97 | 4,178,755 | 74.93 | 1.99 |
| Supermarket Income REIT plc | -35,759 | 1,657,654 | 30.09 | 0.86 | 1,693,413 | 31.16 | 0.83 |
| Vukile Property Fund Ltd. | 472,351 | 13,939,151 | 307.50 | 8.79 | 13,466,800 | 336.67 | 8.95 |
| Real Estate Investment Trusts Total | -4,303,966 | 194,540,039 | 2,426.57 | 69.38 | 198,844,005 | 2,634.70 | 70.04 |
| Portfolio Total | -4,658,776 | 228,569,750 | 3,497.53 | 99.99 | 233,228,526 | 3,761.89 | 100.00 |