| | | |
| Security | Change | # Units | Value (Rm) | % Fund | # Units | Value (Rm) | % Fund |
| Cash on call | 0 | 0 | 18.60 | 1.57 | 0 | 9.00 | 2.15 |
| Cash on call Total | 0 | 0 | 18.60 | 1.57 | 0 | 9.00 | 2.15 |
| Equinor ASA | 0 | 0 | 6.49 | 0.55 | 0 | 0.00 | 0.00 |
| Energy Total | 0 | 0 | 6.49 | 0.55 | 0 | 0.00 | 0.00 |
| 1NVEST SA Property ETF | 80,176 | 173,362 | 7.94 | 0.67 | 93,186 | 4.65 | 1.11 |
| Exchange Traded Funds Total | 80,176 | 173,362 | 7.94 | 0.67 | 93,186 | 4.65 | 1.11 |
| Hammerson Plc | 204,084 | 204,084 | 14.02 | 1.18 | 0 | 0.00 | 0.00 |
| Foreign Property Total | 204,084 | 204,084 | 14.02 | 1.18 | 0 | 0.00 | 0.00 |
| Unit Trusts - Equity | 0 | 0 | 0.00 | 0.00 | 0 | 1.85 | 0.44 |
| General Equity Total | 0 | 0 | 0.00 | 0.00 | 0 | 1.85 | 0.44 |
| Fortress Real Estate Investments Ltd. | 2,662,028 | 4,204,692 | 96.58 | 8.15 | 1,542,664 | 36.87 | 8.79 |
| Lighthouse Properties plc | 2,579,447 | 3,856,950 | 29.77 | 2.51 | 1,277,503 | 10.79 | 2.57 |
| MAS plc | 1,199,273 | 1,745,870 | 33.50 | 2.83 | 546,597 | 12.35 | 2.94 |
| NEPI Rockcastle NV | 798,954 | 1,164,298 | 164.40 | 13.88 | 365,344 | 53.29 | 12.71 |
| Real Estate Investment and Services Total | 7,239,702 | 10,971,810 | 324.25 | 27.37 | 3,732,108 | 113.30 | 27.02 |
| Attacq Ltd. | 2,094,899 | 3,189,558 | 52.02 | 4.39 | 1,094,659 | 17.84 | 4.26 |
| Emira Property Fund Ltd. | 1,270,427 | 1,791,533 | 24.15 | 2.04 | 521,106 | 7.08 | 1.69 |
| Equites Property Fund Ltd. | 1,869,052 | 2,799,169 | 46.21 | 3.90 | 930,117 | 17.07 | 4.07 |
| Fairvest Ltd. | 5,347,230 | 7,335,896 | 46.80 | 3.95 | 1,988,666 | 14.28 | 3.41 |
| Growthpoint Properties Ltd. | 7,060,255 | 10,587,033 | 170.13 | 14.36 | 3,526,778 | 60.52 | 14.43 |
| Hammerson plc | -47,217 | 0 | 0.00 | 0.00 | 47,217 | 3.45 | 0.82 |
| Hyprop Investments Ltd. | 958,337 | 1,440,072 | 76.67 | 6.47 | 481,735 | 27.47 | 6.55 |
| Primary Health Properties plc | 135,401 | 221,138 | 4.65 | 0.39 | 85,737 | 1.86 | 0.44 |
| Redefine Properties Ltd. | 15,634,634 | 23,637,887 | 138.99 | 11.73 | 8,003,253 | 48.02 | 11.45 |
| Resilient REIT Ltd. | 573,985 | 897,086 | 70.34 | 5.94 | 323,101 | 25.85 | 6.16 |
| SA Corporate Real Estate Ltd. | 3,018,201 | 5,401,065 | 17.23 | 1.45 | 2,382,864 | 8.58 | 2.05 |
| Shaftesbury Capital plc | 243,547 | 332,854 | 9.68 | 0.82 | 89,307 | 2.89 | 0.69 |
| Sirius Real Estate Ltd. | 681,220 | 962,984 | 20.34 | 1.72 | 281,764 | 6.90 | 1.64 |
| Stor-Age Property REIT Ltd. | 930,232 | 1,390,145 | 23.06 | 1.95 | 459,913 | 8.25 | 1.97 |
| Supermarket Income REIT plc | 369,311 | 555,688 | 10.09 | 0.85 | 186,377 | 3.43 | 0.82 |
| Vukile Property Fund Ltd. | 3,190,611 | 4,672,764 | 103.08 | 8.70 | 1,482,153 | 37.05 | 8.84 |
| Real Estate Investment Trusts Total | 43,330,125 | 65,214,872 | 813.45 | 68.66 | 21,884,747 | 290.53 | 69.29 |
| Portfolio Total | 50,854,087 | 76,564,128 | 1,184.76 | 100.00 | 25,710,041 | 419.32 | 100.00 |